Niesamowity kamień milowy najbardziej zaawansowanego projektu offshore wind w Polsce i szczególny moment bałtyckiej energetyki wiatrowej. Baltic Power ogłasza umowy kredytowe i informuje o finansowaniu. Jesteśmy podekscytowani i dumni, że mieliśmy okazję uczestniczyć w tym procesie i dołożyć Ambiensową cegiełkę.

Gratulacje i podziękowania dla połączonych Zespołów Orlen, Northland Power, przedstawicieli 25 kredytodawców (w tym EIB, EBRD, EDC, EIFO and Euler Hermes) oraz pozostałych doradców, z którymi mieliśmy przyjemność pracować w ostatnich miesiącach. Zespół Ambiens prowadzony przez Paulinę Brzeską-Roszczyk, jako niezależny doradca samodzielnie zrealizował oraz dostarczył „environmental and social due diligence” oraz opracował wzór ESAP – zbioru dalszych działań adresujących wymagania wszystkich interesariuszy. Jednocześnie pełniliśmy rolę doradcy odpowiadając za terminowe zamknięcie wymaganych kwestii w przedmiotowym zakresie.

To pierwsza inwestycja offshore wind tej skali w regionie z udziałem tak szerokiego konsorcjum krajowych oraz międzynarodowych instytucji finansowych. Tym samym Morze Bałtyckie jeszcze mocniej wyróżnia się na offshorowej mapie świata. Jesteśmy dumni, z uczestnictwa w tym pionierskim wydarzeniu i dziękujemy za współpracę – podsumowuje Michał Kaczerowski

Categories:

Tags:

Categories