W przepięknej stolicy Szkocji, Edynburgu, w dniu 07.09.2024 r. odbyła się pierwsza, międzynarodowa konferencja pn. „Marine Mammal Mitigation & Monitoring Conference”organizowana przez Marine Mammals Observer Association (MMOA) oraz Institute of Marine Engineering Science (IMarEST), w której jako firma mieliśmy przyjemność uczestniczyć, reprezentowani przez Kingę Dobosz.

Istotne dla wielkoskalowych przyszłych projektów OZE jest zapewnienie finansowania, umożliwiającego realizację inwestycji. Fundusze a także banki kapitałowe, które biorą udział w finansowaniu projektów, wymagają szeregu dokumentów, które mają za zadanie zapewnić, że planowana inwestycja jest przygotowywana z najwyższymi standardami. Międzynarodowa Korporacja Finansowa (ang.

Od początku istnienia marki Ambiens kompetencje firmy bazują na ludziach, ich doświadczeniach, ale i gotowości do adaptacji i nieustannej nauki. Jest to szczególnie aktualne dzisiaj, kiedy to rozbudowywany Zespół z apetytem, ale i pokorą dalej chce ambitnie zaspokajać potrzeby rynku i wspólnie z wiarą robić rzeczy ważne i potrzebne.

W ubiegłym tygodniu branża wiatrowa w Polsce miała swoje coroczne święto. Było to wydarzenie wyjątkowe, Stowarzyszenie obchodziło 25 jubileusz, impreza odbywała się w nowym miejscu, pierwszy raz po zmianie władzy parlamentarnej. Rekordowa liczba uczestników dała świetny klimat, ciekawe panele dyskusyjne i niekończące się rozmowy kuluarowe.

Działania w zakresie dbałości o aspekty środowiskowe podczas rozwoju projektu wiatrowego muszą spełniać nie tylko oczekiwania organów prowadzących i opiniujących, ale ostatecznie funduszy i banków kapitałowo angażujących się w realizację projektu. W Ambiens analizujemy zapisy decyzji środowiskowych (DŚ) dla projektów wiatrowych w Polsce i doradzamy jak skutecznie implementować je i integrować z wymogami instytucji finansujących w procesie sporządzania Społeczno-środowiskowego Planu Działania (ESAP) – dokumentu stanowiącego nieodłączny element umowy zawieranej między deweloperem, a instytucją finansującą https://ambiens.pl/pl/blog/ambiens-dla-baltic-power-finansowanie-pierwszej-morskiej-farmy-wiatrowej-w-polsce/

Monika Gąsior pracuje w Ambiens jako Analityk GIS od ponad 6 lat.

Dlaczego tak długo?

Lubię stabilizację, pewność, spokój i to znajduję w Ambiens, a jednocześnie mam tu możliwość rozwoju, ciągle pojawiają się nowe wyzwania, pracujemy przy najbardziej złożonych projektach OZE w Polsce, więc nie da się nudzić.

Kontynuując rozwój kompetencji w zakresie energetyki wiatrowej w rejonie Morza Bałtyckiego oraz współpracę z sąsiadami miło nam poinformować, że wstąpiliśmy do grona członków Polsko-Litewskiej Izby Handlowej.

Celem Izby jest nie tylko napływ inwestycji oraz znoszenie barier dla współpracujących firm w Polsce i na Litwie, ale też wymiana wiedzy i doświadczeń między jej członkami, czego doskonałym przykładem była nasza pierwsza kooperacja w związku z ubiegłorocznym Forum Energetycznym w Wilnie, podczas którego Michał Kaczerowski, CEO Ambiens wystąpił w roli prelegenta.

Miło nam poinformować o kolejnym już rozszerzeniu zaangażowania w prace na rzecz DIF Capital Partners, światowego lidera w zarządzaniu funduszami infrastrukturalnymi.

Wzajemne zrozumienie oraz satysfakcja ze wspólnej pracy zaowocowały kolejnym projektem, w którym Zespół Ambiens odpowiedzialny będzie za proces przygotowania metodyki, przeprowadzenie monitoringu porealizacyjnego oraz pomiary hałasu dla portfela lądowych farm wiatrowych, na który składają się 4 lokalizacje. 

Nawiązaliśmy szeroką współpracę z poufnym nordyckim Klientem z branży odnawialnych źródeł energii.

Umowa ramowa obejmuje:
– środowiskowe i społeczne due diligence z opracowaniem ESAP (finansowanie projektu, FID)
– Analiza GAP i opracowania uzupełniające (np. NTS, SEP, LRP, ESMP itp.)
– due diligence środowiskowe / dotyczące pozwoleń z „czerwonymi flagami” i zaleceniami (fuzje i przejęcia)
– wstępna ocena lokalizacji (mikrositing, wstępny projekt koncepcyjny)
– ocenę oddziaływania na środowisko

Powyższy zakres zaangażowania Ambiens dotyczy energetyki wiatrowej, fotowoltaiki, projektów OZE, magazynów energii.

W ubiegły weekend 27-29 października 2023 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w XXX Ogólnopolskiej Konferencji Chiropterologicznej mającej miejsce w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisko – w okolicy Kozienickiego Parku Krajobrazowego.

Konferencja skupiała się wokół dokonań polskich chiropterologów na rzecz badań i ochrony krajowych gatunków nietoperzy.

Categories