Kim jesteśmy?

Ambiens to czołowa firma doradcza w branży OZE zarządzająca i doradzająca projektami środowiskowymi, społecznymi oraz kwestiami formalno-prawnymi. OD 2008 z powodzeniem wspieramy fotowoltaikę oraz energetykę wiatrową, na lądzie i morzu na wszystkich etapach życia projektów. Od ocen oddziaływania na środowisko i wczesnego rozwoju poprzez due diligence w trakcie akwizycji i finansowania po środowiskowy serwis porealizacyjny budowy oraz eksploatacji. Ponad 100 projektów wiatrowych włącznie z wodami morza Bałtyckiego daje nam unikalną perspektywę. Wspieramy transformację krajowej energetyki w obliczu globalnych trendów i wyzwań klimatycznych.


Nasza misja

Działamy na styku trzech płaszczyzn – uczestniczymy aktywnie w dialogu pomiędzy inwestorami, administracją a lokalnymi społecznościami i środowiskami ekologicznymi. Nasza misja to znajdowanie wspólnego mianownika pomiędzy interesami tych grup.

Specjalizujemy się w:

Lądowa energetyka wiatrowa

Energetyka wiatrowa to nasza podstawowa działalność praktycznie od samego początku istnienia marki Ambiens, czyli od 2008. Wiemy, że odpowiednio zlokalizowane i dobrze zarządzane projekty farm wiatrowych są przyjazne dla środowiska i lokalnych społeczności. Nasze doświadczenia z ponad 100 projektów, z całej Polski pozwalają nam sprostać oczekiwaniom organów administracji oraz międzynarodowych instytucji finansowych.

Morska energetyka wiatrowa

Energetyka wiatrowa na morzu jest naturalną konsekwencją silnej obecności Ambiens w sektorze wiatrowym. Pierwsze wyzwania offshore pojawiły się wraz z dynamicznym rozwojem branży w wyłącznej strefie ekonomicznej polskiego Bałtylku. Od 2018 aktywnie wspieramy sektor oraz projekty morskich farm wiatrowych, dzisiaj wspólnie z globalnym partnerem – Offshore Wind Consultants. Nasz cen to efektywne zarządzanie procedurami będące środkiem do konkurencyjności.

Fotowoltaika

Fotowoltaika pojawiła się w Ambiens w 2013 roku razem z technologiczną dywersyfikacją kluczowych klientów. Wielkopowierzchniowe famy fotowoltaiczne wymaga precyzyjnego planowania. Racjonalna strategia i jej przemyślana realizacja to klucz do konkurencyjności w drodze do przyłącza, finansowania i systemu wsparcia, ale również jako środek do akceptacji społecznej i decyzji środowiskowej. Nasze doświadczenia wykorzystują deweloperzy i inwestorzy podczas akwizycji oraz finansowania.

Moc lądowych farm wiatrowych
0
Morskie projekty wiatrowe
0
Powierzchnia farm fotowoltaicznych
0

Ludzie

Lubimy swoją pracę, więc przywiązujemy szczególną uwagę do atmosfery i klimatu w Ambiens. Pracujemy przy największych projektach odnawialnych źródeł energii w Polsce dla klientów korporacyjnych i robimy do w rodzinnej, przyjaznej atmosferze. Ludzie są najważniejszym elementem i to oni stanowią o wartości naszej marki.

Jesteśmy zróżnicowanym zespołem na czele, którego stoją:

Michał Kaczerowski

Prezes Zarządu

Absolwent ekonomii. Podczas studiów zdobywał pierwsze doświadczenia zawodowe w korporacji. Założył Ambiens w 2008, od tego czasu wspiera największe projekty odnawialnych źródeł energii w Polsce i aktywnie uczestniczy w rozwoju sektora. Jednak z turbin wiatrowych w Potęgowie, największej lądowej farmie wiatrowej w kraju, nosi imię Michała Kaczerowskiego. Specjalista w zakresie zarządzania i rozwoju projektów, ekspert spraw formalno-prawnych, doradca, który rozumie istotę kwestii środowiskowych i społecznych. W Ambiens odpowiedzialny za strategię, morską energetykę wiatrową due diligence oraz relacje z kluczowymi interesariuszami. Swoimi doświadczeniami dzieli się z inwestorami, bankami ale również z dziennikarzami oraz szerszym gronem odbiorców. Cytowany przez Bloomberga, panelista oraz mówca podczas głównych konferencji energetycznych. Entuzjasta żeglarstwa od dziecka, kapitan wielu rejsów morskich, dzisiaj skipper podczas corocznych, rodzinnych wyjazdów na rejs Mazurski. Prywatnie mąż Pauliny.


Paulina Potyra-Kaczerowska

Chief Operating Officer

Z firmą związana praktycznie od początku, początkowo mentalnie, formalnie od 6 lat. Dzisiaj w Zarządzie jako Wiceprezes ds. operacyjnych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu projektami, zarządzaniu międzynarodowymi zespołami jak również w komunikacji i organizacji eventów. W Ambiens odpowiedzialna za bieżącą działalność operacyjną spółki, nadzór nad projektami lądowymi, zarządzanie zespołem oraz relacje z klientami. W naszym rodzinnym biznesie rozwija obszar społecznej odpowiedzialności oraz troszczy się o działalność charytatywną. Entuzjastka zrównoważonego rozwoju i zagorzała przeciwniczka plastiku. Praktyk powiedzenia z kreskówki „Psi Patrol” – nie wyrzucaj, wykorzystaj ! Po godzinach złotnik, wykonawca ręcznej autorskiej biżuterii.


Artykuły

Michał Kaczerowski
Michał Kaczerowski, Prezes Ambiens, miał przyjemność i honor podpisać Porozumienie Sektorowe Morskiej Energetyki Wiatrowej w Polsce. Wielkie podziękowania i gratulacje dla min. Michała Kurtyki oraz jego zespoły z Ministerstwa Klimatu i Środowiwiswa. Specjalne podziękowania również dla koordynatorów grup roboczych, którzy efektywnie łączyli obowiązki zawodowe z wyzwaniami […]
Kaczerowski Weiner Fojcik
Ambiens, MAG Offshore oraz Subnea podpisały porozumienie o współpracy w zakresie ocen oddziaływania na środowisko realizowanych na rzecz projektów Offshore w Polsce oraz basenie Morza Bałtyckiego.  Ambiens po 13 latach obecności w energetyce wiatrowej otwiera biuro w Gdyni i rozwija zespół Offshore, odpowiedzialny za planowanie strategiczne i nadzór, permitting oraz relacje z klientem oraz kluczowymi interesariuszami. Mamy świadomość potrzeb zmieniającego się rynku […]
Kaczerowski Weiner Fojcik
Choć zielona energia jest postrzegana pozytywnie z punktu widzenia ochrony środowiska, elementem powstawania nowych inwestycji jest dokładna analiza pod kątem oddziaływania na przyrodę.  Słowem klucz podczas dokonywania takich analiz jest bioróżnorodność, jako że jej zniszczenie pośrednio i bezpośrednio wpływa na ludzi – ich zdrowie, życie i gospodarkę. […]
harbor porpoise
Dzisiaj obchodzimy międzynarodowy dzień Morświna. To ssak morski, jedyny waleń zamieszkujący wody Bałtyku. Obok kaczki lodówki jest to jeden z kluczowych gatunków będący przedmiotem analiz podczas oceny oddziaływania na środowisko i projektowania morskich farm wiatrowych w Polsce. W 2002 r. Porozumienie o ochronie małych waleni na […]
Uzyskaliśmy decyzję środowiskową dla wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej. Projekt PV o mocy 120 MW realizowany przez Eurowind Energy A/S zlokalizowany jest w województwie Zachodniopomorskim (RDOŚ Szczecin). Cieszymy się i jesteśmy dumni z kolejnej oceny oddziaływania na środowisko zakończonej sukcesem. Gratulacje dla całego Zespołu.
Byliśmy odpowiedzialni za opracowanie Środowiskowego i Społecznego Systemu Zarządzania (ESMS) oraz Środowiskowego i Społecznego Planu Działań (ESAP) dla farm wiatrowych Podlasek i Wólka Dobryńska, projektów v-ridium Europe / KGAL GmbH & Co. KG (KGAL) finansowanych przez DNB Bank Polska S.A., Bank Ochrony Środowiska S.A., mBank S.A. 

Kontakt

Ambiens Sp. z o.o.

04-915 Warszawa

Kędzierzyńska 9

Kontakt

kontakt@ambiens.pl

www.ambiens.pl

Telefon

+48 32 720 57 52

Społeczności